Riepu meklētājs


Ievadiet interesējošo riepas izmēru, nosaukumu vai ražotāju.
Piemēri: 2354517 vai 235/45R17

Ievadiet interesējošo riepas izmēru, nosaukumu vai ražotāju.
Piemēri: 2354517 vai 235/45R17

Ievadiet interesējošo riepas izmēru, nosaukumu vai ražotāju.
Piemēri: 2354517 vai 235/45R17

Riepas informācijas nolasīšana

(avots: goodyear.eu) 

Visus pamatapzīmējumus varat atrast uz riepas sāniem vai sānu malas.
Riepas tips
Nosaka riepai pareizo lietojumu. Ar P (vai bez simbola) apzīmē pasažieru transportlīdzekļu riepu. LT nozīmē to, ka riepa paredzēta vieglajām kravas automašīnām.

Riepas platums
Riepas platums milimetros, no viena sāna līdz otram. Šī riepa ir 215 mm plata.

Riepas augstums
Riepas profila (sānu malas) augstums procentuālajā attiecībā pret platumu. 65 nozīmē, ka profila augstuma attiecība ir 65% riepas platuma.

Riepas uzbūve
Sniedz informāciju par uzbūvi. “R” apzīmē radiālo riepu, kas savukārt nozīmē, ka riepas karkasu veido kordu armatūra. Šie kordi ir auduma slāņi, kas veido riepas karkasu un stiepjas radiāli no apmales līdz apmalei. “B” apzīmē diagonālo riepu, kas savukārt nozīmē, ka riepas karkasu veidojošie korda slāņi novietoti diagonāli no aploces malas pret otru aploces malu un konstrukcijas stiprības nolūkos ir šķērsām viens pret otru.

Diska diametrs
Tas ir platums no vienas diska malas līdz otrai. Šī diska izmērs ir 15 collas.

Kravnesības indekss
Norāda maksimālo svaru mārciņās, ko iztur riepa ar pareizu gaisa spiedienu. Maksimālais svars norādīts uz riepas sānu malas gan kilogramos, gan mārciņās.

Ātruma koeficients
Norāda maksimālo konkrēto riepu darba ātrumu. H nozīmē, ka riepas maksimālais ātrums ir 209 jūdzes/h. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis lielums saistīts tikai ar riepas ātruma parametriem un NAV ieteikums pārsniegt ar likumu noteiktos ātruma ierobežojumus. Vienmēr ievērojiet atļauto braukšanas ātrumu.

DOT
Nozīmē, ka riepa atbilst visiem ASV Transporta departamenta (Department of Transportation — D.O.T.) spēkā esošajiem drošības standartiem. Blakus tam atrodas riepas identifikācijas vai sērijas numurs — līdz 12 zīmju gara skaitļu un burtu kombinācija.

UTQG
Nozīmē vienotu ASV Transporta departamenta (DOT) izstrādātu riepas kvalitātes vērtējuma sistēmu. Plašāku informāciju par UTQG skatiet sadaļā “Riepas parametri”.